EATfit bloguje
nejen o bezlepkovém chlebu

Velikonoční nádivka s kopřivami, medvědím česnekem a uzeným je něco, co byste měli rozhodně zkusit. EAT-fit nádivka je samozřejmě bez lepku a jako bonus k ní připojujeme recept na uzenou polévku s pohankovými kroupami.

I my jsme začínali péct bezlepkový chléb v domácí pekárně. A čas od času zapínáme domácí pekárnu i teď. Chce to jen vychytat ten správný program. Oprašte pekárnu, na internetu stáhněte návod k její obsluze a mrkněte na naše doporučení. S chutí do toho a za necelé 3 hodiny je pečivo samo hotovo.

Medvědí česnek je skvělý a je náš. Obsahuje vitamín C, železo, je přírodním antioxidantem a stejně jako cibule a česnek působí antibakteriálně. Bývá řazen mezi významné české detoxikační potraviny. Máme tak hned několik důvodů, proč jej zařadit do našich jídelníčků. K pečivu se skvěle hodí máslo, pesto nebo pomazánka.

Znáte něco chutnějšího než čerstvý chléb namazaný máslem? My ano, čerstvý chléb s pomazánkou a naklíčenými semínky. Je to dobré, barevné a navíc plné vitamínů. Podívejte se na náš tip, jak si připravit malé jarní pohoštění.

Upéct bezlepkový chléb ze směsí EAT-fit zvládne opravdu každý. Stačí přidat instantní droždí, vodu a dobrodružství začíná. Proces pečení chleba jsme popsali krok po kroku. Na konci čeká křupavá odměna, tak s chutí do toho.